Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe udali się na wycieczkę do Sandomierza poznając historię, zabytki i uroki tego miasta.

Uczestnicy zwiedzili wspaniałe atrakcje turystyczne tego niezwykłego miasta. Czterogodzinne oprowadzanie po Sandomierzu przez przewodnika pozwoliło zobaczyć  najpiękniejsze miejsca, z których znany jest Sandomierz. Podziemna trasa turystyczna, pasjonująca lekcja historii w zbrojowni, malownicze krajobrazy, piękne uliczki, czy liczne opowieści zapadły zwiedzającym w pamięć.

Ciekawym punktem wycieczki była też kolejna już wizyta w zaprzyjaźnionym ze szkołą schronisku zwierzęcym – „Przytulisko na Wiśniowej”, gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak działa i funkcjonuje tego typu miejsce, a także poznali historie i losy każdego z podopiecznych. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przekazali czworonogom zebrane artykuły i karmę.

Organizatorami tej  pouczającej i udanej wycieczki byli: dyrektor–Marcin Urbański oraz Anna Gołyska i Agnieszka Ochocka-Bednarska.