24 lipca br. odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Iwaniskach podczas której gościliśmy Honorowego Obywatela Iwanisk Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca.

W czasie przerwy obrad sesji Rady Miejskiej odbyła się konferencja prasowa, w której Pan Poseł poinformował o pozyskanych środkach rządowych w kwocie 4 mln 150 tys. zł. na realizację ważnych zadań na terenie gminy Iwaniska, tj. renowację zabytków a także o pozyskaniu bardzo ważnych dla społeczności lokalnej środków na modernizację dróg.

Korzystając z obecności Pana Posła, Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek, Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska Wiesława Słowik, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kowalczyk oraz Proboszcz parafii w Iwaniskach ks. kan. Leszek Zajezierski w imieniu wszystkich uczestników sesji i mieszkańców gminy złożyli życzenia z okazji zbliżających się  imienin posła Krzysztofa.

Zaproszona na sesję Rady Miejskiej uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe Martyna Ścibisz otrzymała nagrodę od burmistrza Miasta i Gminy Iwaniska – Marka Stańka oraz gratulacje od posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 i uzyskanie:

  • tytułu laureata Międzynarodowej Olimpiady Arytmetyki Mentalnej,
  • tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Arytmetyki Mentalnej,
  • tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z matematyki,
  • tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z języka polskiego.

{gallery layout="flow"}galerie/0sesj{/gallery