Dnia 8 listopada2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy drugiej przygotowali część artystyczną pod tytułem „Teatrzyk bajkowy”. Przewodnim tematem teatrzyku było zapoznanie z fragmentami bajek w formie recytacji, śpiewu i tańca. Pięknie zaprezentowały się postacie bajkowe: Kot w butach, Czerwony Kapturek, krasnale, królowe książek. Ważną rolę odegrali również, ubrani w mundurki szkolne i stroje galowe, uczniowie.

Widzowie dowiedzieli się, dlaczego należy czytać książki i jak należy o nie dbać.Przedstawienie urozmaicone było piosenkami o książkach.Inscenizacja odbyła się w pięknej scenografii,a aktorzy wystąpili w bajkowych kostiumach.

Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów klasy drugiej, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Po tak radosnym wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Mali aktorzy otrzymali gromki aplauz od  przedszkolaków, kolegów klas I –III, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców.

Pani Dyrektor pogratulowała artystom występu, a wszystkim życzyła wspaniałych przygód w  świecie książek.