Uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego: "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".

Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki to projekt, którego głównym celem jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką oraz budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcą dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika. Ich nauczycielka krok po kroku wprowadza ich w świat wielkiej matematyki. Projekt zwiększa kompetencje matematyczne i rozwija u dzieci zainteresowanie matematyką już od najmłodszych lat  poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Projekt podzielony jest na 4 moduły. Pierwszy z nich został już zrealizowany w miesiącu lutym pod nazwą " Matematyka w kuchni". Zadaniem uczniów było przygotowanie w grupach sałatki owocowej, zgodnie z przepisem zawartym w module. Efektem finalnym realizacji modułu do zaprezentowania organizatorom, czyli wydawnictwu MAC, było przesłanie zdjęcia posiłku przygotowanego samodzielnie  przez naszych uczniów w oparciu o przepis.

   Projekt zakłada również, wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny - poprzez przygotowanie dla dzieci składników potrzebnych do przyrządzenia posiłku na podstawie dostarczonego przepisu. W kolejnych miesiącach będziemy realizować moduł 2 pt: " Matematyka w technice", moduł 3 pt: "Matematyka w mieszkaniu" oraz moduł 4 pt: "Matematyka w sklepie". Rozstrzygnięcie projektu jest zaplanowane na miesiąc czerwiec.