30 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe odbyło się podsumowanie III edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką” – Geometryczne przedszkolaki.

W spotkaniu prezentującym wszystkie podjęte działania uczestniczyli: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, radna Rady Miejskiej w Iwaniskach – Urszula Pasik, dyrektor szkoły w Ujeździe – Marcin Urbański, szkolny koordynator projektu – Anna Gołyska, rodzice oraz przedszkolaki.

Celem projektu byłoro zwijanie kompetencji matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym, poszerzenie oferty edukacyjnej o nowe pomoce dydaktyczne oraz promowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.Projekt zakładał przedstawienie dzieciom poprzez zabawę i udział w zajęciach zagadnień matematycznych, poznanie właściwego nazewnictwa figur i brył, wskazywanie i nadawanie nazw kształtom przedmiotów ze swojego otoczenia.

W ramach projektu odbyły się cykliczne zajęcia z matematyki, warsztaty kulinarne z udziałem rodziców, babć i zaproszonych gości, na których dzieci robiły swoją ulubioną sałatkę owocową,odwiedziły także Zamek Krzyżtopór, gdzie uczestniczyły w zajęciach matematyczno-plastycznych. Jedną z atrakcji była wycieczka do Pizzerii w Iwaniskach, podczas której każdy z uczestników robił swoją pizzę. Natomiast na warsztatach z właścicielem Jagodowego Pola, czyli plantacji jagody kamczackiej przedszkolaki poznały historię tej jagody, która jest super owocem zawierającym walory smakowe i prozdrowotne. Dzieci mogły posmakować przetworów, dżemów, musów, soków i liofilizatów oraz upiec dietetyczne gofry.

W czasie uroczystego podsumowania dyrektor szkoły – Marcin Urbański wręczył podziękowania dla burmistrza – Marka Stańka za wspieranie zainteresowań matematycznych wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz dla koordynatora projektu – Anny Gołyskiej za pozyskanie środków finansowych na zajęcia dodatkowe z matematyki dla przedszkolaków oraz koordynowanie projektu „Geometryczne przedszkolaki”.

Projekt dofinansowywany był przez fundację mBanku.