Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie stają się dla siebie życzliwsi, pamiętają o tych, którzy odeszli i starają się zapominać o wszelkich problemach codziennego życia.

W celu dobrego przeżycia i podkreślenia magicznego charakteru świąt, uczniowie z klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie, którzy należą do koła teatralnego, prowadzonego przez nauczyciela, Mariolę Bednarską – Pasieka, w dniu 16 grudnia 2021 roku, przedstawili spektakl „Wigilijna opowieść,”

Młodzi aktorzy w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach i pięknej scenografii, wykonanej pod nadzorem nauczyciela, Teresy Szymańskiej, ukazali przemianę bohatera oraz swoim przekazem uświadomili zebranym, istotę świąt Bożego Narodzenia. Podkreślili, że nie pieniądze i prezenty są najważniejsze, ale szczęście, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka liczą się w życiu najbardziej.

Wzruszeń dostarczył odbiorcom koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu  uczennic z klasy IV i VII, działających w szkolnym zespole wokalnym i przygotowanych przez nauczyciela, Mirosławę Tutak. Solistki zaprezentowały się też w pięknych strojach ludowych. Występ ich wzbudził pozytywne emocje wśród zebranych. Wspaniały śpiew wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Można było podziwiać talenty muzyczne.

Ksiądz Tomasz Kwaśnik pogratulował uczniom i nauczycielom pięknego występu oraz podkreślił, że największą wartością jest czynienie dobra.

Występ uczniów został nagrodzony brawami.

Szkolna uroczystość wigilijna zakończona została życzeniami, złożonymi przez dyrektora szkoły, Grażynę Krakowiak.

Wkład pracy uczniów i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości szkolnej oraz przekaz był refleksją nad sensem życia, a także duchowym przeżyciem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.