24 maja grupa dzieci 4-letnich "Tygryski" wraz z wychowawcą panią Anną Kusik, wybrała się na wycieczkę do Kielc. Celem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodyczy "Magia Karmelu". Dzieci wzięły udział w dwóch warsztatach edukacyjnych: "Od ziarna do tabliczki czekolady" oraz "Karmelowe".

Podczas pierwszych warsztatów każdy uczestnik dowiedział się jak powstaje prawdziwa czekolada, zaprojektował i wykonał swoją wymarzoną 100g tabliczkę z ulubionymi dodatkami. Warsztaty czekoladowe prowadzone są przy użyciu najlepszych ziaren kakao.     W trakcie pokazu i prezentacji multimedialnej uczestnicy dowiedzieli się skąd pochodzi owoc kakaowca i jak smakuje prawdziwe ziarno kakao. Każdy skosztował również przepysznej pitnej czekolady mlecznej.

Celem drugich warsztatów było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków. Dzięki Manufakturze Słodyczy w Kielcach dzieci poznały proces ręcznego wykonywania słodkości. Poznały cały proces produkcyjny - od wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów z naturalnych barwników, aż do pakowania gotowych produktów. Dzieci mogły też wcielić się w rolę cukierników i samodzielnie wykonać kolorowego lizaka.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pięknie zapakowanego lizaka, mini lizaczka, prawdziwą czekoladę zapakowaną w ozdobne pudełko oraz dwa dyplomy: Młodego Czekoladnika oraz Karmelarza.

To była bardzo udana wycieczka. Dzieci wróciły mega zadowolone.