Andrzejki, to wymarzony dzień w roku, kiedy możemy odseparować się  od codzienności oraz zagłębić  się w sferze wróżb i  magii. Aby uczcić ten dzień, pod koniec listopada odbyła się w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej w Mydłowie zabawa andrzejkowa.

W dniu imprezy sala przedszkolna przeobraziła się w ,,pomieszczenie  wróżb.” Przedszkolaki mogły dowiedzieć się, co będzie czekać ich w najbliższej przyszłości: ciekawa podróż, szczęście, nowe zabawki, czy może jakaś inna niespodzianka.

 30 listopada 2023 r. był dla wszystkich dzieci z grupy 3, 4 i 5 - latków oraz klasy 0 zjawiskowy. Dzieci w tym dniu przeniosły  się w zaczarowany świat uczestnicząc w imprezie andrzejkowej. Wykonywały zadania zaproponowane przez czarodziejkę. Wychowankowie odgadywali kim będą w przyszłości, wybierając wróżbę z zawodem spod kubeczka. Każdy przedszkolak wrzucał pieniążka do miski z wodą – komu moneta wpadła do wody, oznaczało to, że będzie miał wielkie szczęście w życiu. Bardzo ciekawe okazało się zadanie z wyborem owocu za pomocą kręcącej się butelki. Każdy owoc oznaczał jakąś miłą przepowiednię, która może spotkać dziecko. Na zakończenie balu andrzejkowego, przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej. Radości nie było końca. Za przygotowanie zabawy andrzejkowej odpowiedzialne były wychowawczynie grup przedszkolnych: pani Anna Majsak oraz pani Dorota Tomaszewska. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla dzieciaków. Najbardziej smakowały im gofry z cukrem pudrem, które były czasochłonne przygotowane przez opiekunów dzieci.

 Dzieci w tym dniu wspaniale się bawiły, humorki im dopisywały. Wiedzą, że przyszłość zapisana we wróżbach, zawsze może się spełnić. Miejmy  jednak na uwadze, że andrzejkowe „czary mary,’’ to przede wszystkim świetna zabawa.