W niedzielę 28 listopada 2021 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe modlili się za zmarłych w Kościele Parafialnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach.

Po wieczornej mszy świętej odbyły się zaduszki modlitewno-poetyckie przygotowane przez księdza Patryka Gładkowskiego i Annę Gołyską. Program obejmował wiersze oraz utwory muzyczne skłaniające do refleksji nad życiem, jego kruchością, sensem, przemijaniem i śmiercią, ale przede wszystkim wspomnienie i modlitwę za zmarłych, a szczególnie tych z ubiegłego roku. W trakcie występu wyczytano ich imiona i nazwiska oraz zapalono znicze symbolizujące ich liczbę. Na zakończenie słowno-muzycznych rozważań widzowie mogli zobaczyć postać zmartwychwstałego Jezusa oraz aniołów, które nakryły białym płótnem katafalk jako znak przejścia z tego świata do wieczności.

Wieczorne spotkanie stanowiło głęboką zadumę nad podejściem do życia, jego zmianą w dzisiejszym zabieganym świecie, a także śmiercią i jej nieuchronnością. Uczniowie szkoły w Ujeździe uczcili w ten sposób pamięć o zmarłych oraz w krótkiej modlitwie zawierzyli ich dusze Bogu prosząc o wieczne odpoczywanie.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza proboszcza Leszka Zajezierskiego za zaangażowanie, pomoc i wsparcie przy organizacji zaduszek poetyckich w wykonaniu młodych artystów ze szkoły w Ujeździe, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański. Dziękujemy za przybycie rodzicom, babciom i dziadkom naszych uczniów oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu. Dzieciom i młodzieży gratulujemy występu poświęconego pamięci tych, których nie ma już wśród nas, dodaje dyrektor.