Knowledge of languageis the doorway to wisdom” powiedział angielski filozof Roger Bacon. Idąc za tym  powiedzeniem staramy się rozwijać w naszych uczniach pasję do nauki języka angielskiego. Jednym z takich działań jest z pewnością udział w międzynarodowym konkursie „The  Big Challenge”.

W konkursie, który odbył się 20 kwietnia 2023r, naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów klas IV-VIII. W formie online uczniowie rozwiązywali test na 4 różnych poziomach dostosowanych do wieku i wiedzy uczniów, sprawdzając nie tylko umiejętność słuchania, czytania czy poziomu słownictwa, ale również spostrzegawczość i bystrość umysłu, ponieważ oceniano też w jakim czasie uczestnicy zakończyli pracę. Wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie. Najlepszym wynikiem pochwalić się może Michał Sitarski (klasa 8b), który uzyskując 318,75 punktów na 350 możliwych do zdobycia i uplasował się na I miejscu w szkole, ale co ważniejsze na IV miejscu w województwie. Kolejne miejsca zdobyli odpowiednio: Paulina Głowacka (klasa 7) – II miejsce, Filip Bień (klasa 5a) – III miejsce, Filip Majecki (klasa 6b) – IV miejsce oraz Dominik Kargul (klasa 6a) – V miejsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę.

Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, ponieważ jak to napisała Flora Lewis: „Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.”